Kdo nám vyčistí matrace, sedací soupravu a koberec


Víte o tom, že úklidové firmy v Praze čistí i čalounění sedacích souprav a koberce? Tyto práce vyžadují speciální postupy, metody a čisticí stroje, a těmi ne každý amatér disponuje.

Matrace

Kdy jste naposledy nechali vyčistit matrace ve vaší ložnici a v dětském pokoji? Na toto se v rámci běžného úklidu může zapomenout, přitom je tento proces stejně důležitý, jako cokoli jiného. V matracích se rádi zdržují roztoči, a jejich výkaly bývají zdrojem různých nepříjemností, například alergií a přetížení imunitního systému. Týká se to všech typů matrací, od těch obyčejných molitanových na válendách či rozkládacích pohovkách, až po zdravotní matrace v hodnotě několika tisíc korun.

úklid v ložnici

Čalounění sedacích souprav a židlí

Jakmile k vám vpustíte úklidovou firmu na čištění matrací, pověřte ji i vyčištěním všeho ostatního, kde se objevuje molitanové polstrování, což jsou například případy kuchyňských židlí, křesel sedacích souprav anebo židlí kancelářských. Zde se opět objevují miliardy roztočů, kteří se živí vaší pokožkou, tedy kožními šupinkami, které z pokožky odpadávají, a kromě toho jim vyhovují k potravě i plísně a bakterie. Problém sedacích souprav a různých druhů židlí však nespočívá pouze v roztočích, ale i v nečistotě, která pokrývá čalounění, pokud se delší dobu nečistí.

čištění koberce

Koberce

Kdo se domnívá, že k vyčištění koberce postačí pytlíkový vysavač, brzy se přesvědčí o tom, že tomu tak není. Nevýhodou koberců je, že se mezi jejich vlákna zašlapává prach spolu s mastnotou, rozptýlenou v ovzduší z vaření, a také z potu na chodidlech či na ponožkách. Vznikne tím mazlavá hmota, se kterou si vysavač již neporadí, a ta po jisté době začne zapáchat podobně, jako nemyté bosé nohy. K důkladnému vyčištění koberce je pak zapotřebí čisticí stroj. Strojní čištění si poradí i s vyšlapanými cestičkami a s různými skvrnami od potravin, zvratků či výkalů.