Asi není dnes žádným tajemstvím, že internet nám poskytuje skutečně velké množství možností a umožňuje nespočet aktivit. A ačkoliv původně měl sloužit jen jako zdroj informací, jeho možnosti dnes tuto úlohu dalece přesahují. To v podstatě také znamená, že každý si zde může nalézt to, co je ideální právě pro něj. To se však mezi jednotlivými skupinami uživatelů liší. Můžeme se tedy podívat, co je pro kterou typické.
Začít můžeme dětmi. Ty jej používají především k hraní nejrůznějších her, kdykoliv mají byť jen trochu volnou chvilku. A není divu, mohou hrát s lidmi z celého světa, takže nemusí čekat, zda bude jejich kamarád moct ven. Nejsou také závislí na počasí, a ani fyzicky to není tak namáhavé. Avšak ačkoliv je pravdou, že hry, a to i ty počítačové a internetové, jsou pro děti přínosné, měli bychom jim dát jasně najevo, kde je daná míra.
Když však trochu povyrostou a dostanou se do puberty, pro řadu z nich začnou být hry méně důležité. Jistě, často je neopustí nadobro, avšak pravdou je, že je nahrazují jiné aktivity. Těmi jsou poslouchání muziky a sledování nejrůznějších videí, ať už na YouTube či na TikToku. V rozporu s obecným přesvědčením však nepoužívají sociální sítě v takovém rozsahu, jak si mnozí představují.
Trošku ironií je, že sociální sítě jsou právě doménou starších lidí, především pak středního a vyššího středního věku. Ti jsou ochotni trávit na Facebooku často celé hodiny čtením nových příspěvků, případně psaním komentářů. Zajímavé je, že toto dělají lidé především z nižších sociálních skupin, i když na obou stranách samozřejmě existuje poměrně dost výjimek.
Pokud jde o starší a starou generaci, tak ti většinou používají je e-mail. I to je důvod, proč se k nim dezinformace šíří nejčastěji právě touto cestou. Pro ně je to však způsob, jak být v kontaktu se svými přáteli, byť jsou například již hodně daleko – a to je pro starého člověka velmi důležité.